Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Економічна ініціатива

Життя без ЖЕКів

Довгоочікувана «комунальна революція» стартувала - з 1 липня 2016 роки українці мають можливість самостійно керувати багатоквартирними будинками, в яких проживають. Верховна Рада звільнила Україну від «рабства» ЖЕКів.

Так цю монополію назвали самі нардепи, ліквідувавши ці контори.

Як результат, українці можуть самостійно вирішувати, на що витрачати гроші, спрямовані на обслуговування будинку та прибудинкової території, коли і де робити ремонт, а також чи здавати в оренду порожні приміщення, якщо такі є.

Нагадаємо, таке право всім жителям багатоквартирних будинків надав Закон України №417-VIII «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», який Верховна Рада прийняла ще в липні минулого року, але вступив він в силу з 1 липня 2016 року. Також відзначимо, що навколо цього закону в останні місяці було багато скандалів і міфів. Останній з них говорив про те, що реалізація закону відкладається. Поспішаємо цей міф спростувати: закон благополучно вступив в законну силу, правда, з деякими поправками.

Зокрема, Верховна Рада дозволила ЖЕКам продовжувати обслуговувати багатоквартирні будинки на час проведення конкурсів з обрання управителів або створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Про те, що українці не звикли сприймати іншу територію будинку, в якому проживають, як власну і обмежуються тільки своєю квартирою, говорить багато про що. Це і брудні під'їзди, і вибите скло, і зіпсовані стіни і ліфти. Відтепер за всім цим і багатьом іншим потрібно буде доглядати як за власною квартирою, оскільки за все зіпсоване і поламане платити доведеться зі своєї кишені. Саме до такого господарського підходу хочуть нас привчити. І щоб все було прозоро, зрозуміло і, головне, підконтрольно, найвигідніше створити ОСББ. Ніхто не заперечує, що глава і члени правління будуть отримувати належну їм заробітну плату, зате і мешканці зможуть контролювати, як останні відпрацьовують ці гроші, а заодно - на що витрачаються кошти, сплачені на обслуговування будинку. Основною відмінністю ОСББ від звичної нині форми управління будинками стане можливість вирішувати всі питання самостійно в ході загальних зборів, більшістю голосів членів об'єднання. Також в ході таких зборів мешканці можуть вимагати звітності від членів правління ОСББ.

На сьогодні одними з найбільш вагомих причин, за якими жителі бояться брати відповідальність на себе, є старий житловий фонд і низька платоспроможність українців. Простіше кажучи, голові ОСББ старої хрущовки, наприклад, буде дуже непросто відремонтувати будинок і вплинути на платоспроможність пенсіонерів, які є основними мешканцями таких будинків.

http://gazeta-nagolos.com.uaПогода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media