Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Економічна ініціатива

Низька народжуваність - це лише одна з демографічних проблем України

 В Україні є три основні демографічні проблеми: низька народжуваність, висока передчасна смертність та міграції.

 

 Соціолог, завідуюча відділом демографічних процесів та демографічної політики Інституту демографії та соціальних досліджень М. В. Птухи. НАН України Ірина Курило повідомляє про це в інтерв'ю видання "Сегодня".

   Народжуваність, за ї словами, в Україні знаходиться на рівні європейських країн і складає 1.4 дитини на жінку. В той час, з тих чоловіків, які доживають до 16 років, третина не доживає до 60. Така висока смертність є основною причиною зниження кількості населення.

   Соціолог також висловила свою думку, щодо того щоб зробити великими виплати для другої і третьої дитини.

   Ірина Курило говорить: "У багатьох країнах так і роблять. У нас з 2008 року була диференціація: на першого - одна сума, на другого - вдвічі більше, на третю і наступних - ще вдвічі більше. Я не впевнена, що бюджет витримає, і логічно на кожного наступного подвоювати, але в більшості країн з одноразовими грантами при народженні на наступну дитину платять десь на 30-50% більше. У нас, коли останній раз переглядали суми виплат, пішли протилежним шляхом. Тепер грант на першу дитину виявився більше, ніж раніше, тому виграли сім'ї з однією дитиною."

  Соціолог наголосила: "Ми в тридцятці країн світу за рівнем старіння. Ми ближче до європейських країн по демографічній ситуації. У нас демографічний перехід почався ще в першій третині ХХ століття, збігся з соціально-політичними катаклізмами - громадянська війна, колективізація і "червоний терор". На сьогодні у нас низька народжуваність. Але основна демографічна проблема у нас не так низька народжуваність, як висока передчасна смертність. Хоча чомусь всі вважають, що нам ось край треба більше народжувати, і це вирішить всі проблеми. А ось що стосується смертності: в Україні з тих хлопчиків, які доживають до 16, майже третина не доживає до 60 років.".

    Причини смертності, на її думку, полягають в способі життя українців і в умовах праці.

 Соціолог сказала: "На думку МОЗ, на тривалість життя впливає кілька груп чинників: спосіб життя і самосохранітельное поведінку, добробут (рівень життя), стан екології і генетика, охорона здоров'я.Багато так кажуть, але ВООЗ вважає, що 50% припадає на спосіб життя, 25% - на рівень життя, а інші 25% в рівних пропорціях ділять між собою екологія і медицина. Підозрюю, що в країнах, де медицина "кульгає", її роль може бути значніше, але все одно не головна. Що стосується способу життя. У нас високий рівень алкогольно залежною смертності в трудоактивного віці серед чоловіків. У нас високий відсоток курців, в тому числі і серед жінок: у деяких вікових групах вони можуть позмагатися з чоловіками. У нас важкі умови праці, функціонують такі шкідливі і небезпечні виробництва, яких на Заході давно вже немає."

 


Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media