Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Економічна ініціатива

Транзит через Україну обіцяють збререгти Брюссель і Берлін

  Україна є надійним транзитером блакитного палива. Після будівництва газопроводу «Північний потік-2» Брюссель і Берлін обіцяють гарантувати транзит газу через Україну.

 

 Про це заявили після переговорів у понеділок в Берліні міністр економіки і енергетики ФРН Петер Альтмайєр і віце-президент Єврокомісії у справах енергетичного союзу Марош Шефчович. Про це пише infa.ua.

 Віце-президент Єврокомісії зауважив, що наближається 2019 рік, закінчується українсько-російський газовий контракт і треба надати політичний імпульс, зокрема, за допомогою зустрічей на високому рівні, щоб простимулювати всіх – українців, росіян, ЄК – почати дуже інтенсивну роботу над тим, щоби подолати всі неузгодженості.

 За його словами, в Європейській комісії «дуже схвально» сприйняли нещодавню заяву канцлера ФРН Анґели Меркель в цьому контексті. Єврокомісар подякував главі німецького уряду за те, що вона протягом кількох років завжди надавала допомогу в ситуаціях, коли необхідно було щось обговорити на тристоронньому рівні – між Україною, Росією і Європою, особливо коли доводилося домовлятися, щоб транзит газу в зимовий період був безперебійним, коли були проблеми.

 «Маю сказати, що Україна попри складні умови в останні роки, останні зими змогла надійним чином прокачати 97 млрд кубометрів газу, що стало новим рекордом. Це підтверджує, що транзит працює добре, що він має стратегічне значення для забезпечення газом не лише такої великої країни, як Україна, а й Центральної та Східної Європи. І наш пріоритет – зробити так, щоб і надалі транзит було збережено», – наголосив віце-президент Єврокомісії .

 Віце-президент нагадав, щопозиція ЄК щодо «Північного потоку-2», полягає в тому, щоб трубопровід споруджувався за тими ж правилами, що і всі інші в ЄС.

 «Найкращий спосіб врегулювати всі правові і політичні чутливі моменти – переговори, в ході яких ми зможемо знайти розв’язання всіх проблем», – зазначив Шефчович.

 Міністр економіки і енергетики ФРН зі свого боку визнав, що «Північний потік-2» є «проектом з високим політичним контекстом». Він запевнив, що Німеччина зробила все можливе за допомогою Єврокомісії та під керівництвом ЄС, щоб Україна в останні роки була забезпечена газом, причому йшлося не тільки про транзит, а й реверс.

 «Наша мета – щоби державний суверенітет України, звичайно ж, був збережений і в майбутньому. До цього належить у тому числі і безпечне і достатнє енергозабезпечення», – підсумував Альтмайєр.Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media