Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Економічна ініціатива

Аліменти виключили з оподатковуваного доходу

   З аліментів українцям більше не доведеться платити податки. Відповідна норма закріплена в змінах до Податкового кодексу, які діють з 28 липня.

 

  "Змінами передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти в тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом", - йдеться в повідомленні.

  Крім того, нововведення передбачають, що до переліку витрат, які можна включити до податкової знижки, зокрема, відносяться кошти, сплачені на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти.

  "Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічного) і вищої освіти", - відзначили податківці.

  Право на отримання податкової знижки мають тільки члени сім'ї першого ступеня споріднення, тобто - чоловік, дружина, діти, батьки.

  "Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до фіскальної службу для отримання податкової знижки. Для цього після закінчення податкового року необхідно подати до 31 грудня року, наступного за звітним декларацію, в якій вказати суму отриманих доходів і суму коштів, сплачених на освітні послуги. Після проведення перерахунків протягом 60 днів платнику повернуть гроші ", - пояснили в регіональному підрозділі ДФС.

  Податкова знижка нараховується на доходи, отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.

  Підтвердженням отриманих освітніх послуг є договір, який платник складає з навчальним закладом. Договір і розрахункові документи, що підтверджують сплату коштів, платник повинен зберігати протягом трьох років.

  Перелік вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічного) і вищої освіти визначені відповідними законами України.

  Зазначені зміни будуть діяти для отримання податкової знижки за 2018 рік. Відповідно, громадяни повинні подати декларацію про отримані доходи з 1 січня по 31 грудня 2019 року.

   За матеріалами unn.com.ua.Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media