Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Економічна ініціатива

Як вигідно докупити пенсійний стаж і скільки це коштує?

   Якщо вам не вистачає пенсійного стажу,згідно з українськими законами його можна купити. Як це зробити вчасно і правильно - розповіла перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Анна Вовкогон. Про це повідомилиetcetera.media.

 

   Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком мають громадяни 60 років при наявності 25 років страхового стажу. З наступного року необхідний стаж буде збільшуватися на рік, поки не досягне 35 років (до 2028 року).

   Якщо необхідного стажу немає, то право на призначення пенсії за віком (з 1 січня 2018 роки) мають громадяни у віці 63 років, при наявності у них до 31 грудня 2018 роки від 15 до 25 років страхового стажу. Далі необхідний стаж буде збільшуватися на рік, поки не досягне до 2028 року від 25 до 35 років.

   Починаючи з 1 січня 2019 року право на призначення пенсії за віком отримають громадяни у віці 65 років, при наявності у них до 31 грудня 2018 року не менше 15 років страхового стажу.

   Для докупки стажу можна скористатися одним з двох способів:

ПЕРШИЙ. Звернутися до фіскальної службу, скласти договір і оплатити відразу за весь період.

ДРУГИЙ. Скласти договір не менш ніж на рік і оплачувати поступово.

   Вигідніше скористатися другим варіантом: так вийде в два рази дешевше, через те, що при одноразової оплати враховуються коефіцієнти.

   Якщо за кілька років до виходу на пенсію ви розумієте, що стажу не вистачить, то можете починати оплачувати «борг» завчасно і поступово.

   Розрахунок розміру доплати здійснюється за формулою: Д = С х К х М, де:

Д - доплата за пенсійний стаж, якого не вистачає;

С - страховий внесок з мінімальної заробітної плати за ставкою ЄСВ - 22%;

К - коефіцієнт вартості компенсації, який застосовується при одноразової сплати (за один рік цей коефіцієнт дорівнює 2);

М - кількість місяців стажу, яких не вистачає для пенсії.Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media