Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Медична ініціатива

З 1 січня 2018 року безкоштовні ліки для пацієнтів у стаціонарах

 У 2018 році ще для 3 захворювань розширяється програма отримання безкоштовних ліків або медприпаратів із невеликою доплатою "Доступні ліки". 

 

 За навою програмою можна буде отримати ліки від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності. 

  Дані Центру медичної статистики МОЗ повідомляють, що кожен 6 українець страждає на захворювання органів травлення. Близько 850 тисяч громадян у 2016 році мали виразку шлунку або 12-ти палої кишки.

  Результати дослідження експертів Міжнародного медичного корпусу зафіксували, що 4 з 10 основних причин інвалідності у світі спричинені розладами психічного здоров’я.

  За даними Центру медичної статистики МОЗ, кожна 4 вагітна жінка страждає на анемію. У 2016 році понад 98 тисячам майбутніх матерів було діагностовано цю патологію.

  Тому МОЗ планує забезпечити хворих по 3 нових нозологій 9 МНН: для лікування виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі.

   За попередніми підрахунками спеціалістів, включення цих захворювань обійдеться бюджету близько 300 мільйонів гривень.

  Нова схема відпуску ліків мала запрацювати в вересні, але Кабмін переніс старт програми на 1 січня 2018 року. Таким чином адміністраціям медустанов створили умови сформувати свої списки і провести закупівлі. Ознайомитися з повним національним переліком ліків можна на сайті МОЗ. Сам перелік буде оновлюватися щорічно.

  З 1 січня 2018, якщо раптом в лікарні знову вручать довгий список усього, що треба купити в аптеці, пацієнт має право запитати, чому медпрепарати не пропонують безкоштовно або чому лікар призначає те, чого немає в оновленому Нацпереліку. Також українські лікарні будуть зобов’язані забезпечувати пацієнтів стаціонару безкоштовними та ефективними ліками. Створенням їх списку займався експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів, спираючись на модельний перелік ВООЗ і останні наукові дані (цю модель вже застосували 156 з 196 країн світу). 

 1 185 orig

  У спеціальному зверненні на сайті відомства, МОЗ офіційно визнає: препарати, які всі ці роки закуповувала держава, не відповідають потребам пацієнтів.

  У 2016 році 86% пацієнтів купували ліки за власні кошти (дані USAІD / SIAPS Україна), а 43% госпіталізованих змушені влазити в борги або продавати майно, щоб покрити витрати на лікування. В той час, коли держава паралельно витрачала на закупівлю нікому не потрібних ліків мільярди гривень щорічно.Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media