Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Медична ініціатива

В Україні хочуть змінити систему видачі лікарняних. Електронні лікарняні замість паперових

   В Україні можуть скасувати паперові лікарняні  і перевести їх в електронний вигляд. Наприкінці 2018 року створять електронний реєстр лікарняних. Це знищить продаж фальшивих довідок, – впевнені в Фонді соцгарантій.

 

  Пропотягом цього року планується створити електронний реєстр. Голова виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Володимир Забела зазначив, що за новою процедурою щоб відкрити лікарняний, лікаря потрібно буде внести дані в спеціальну програму. При цьому роботодавець відразу отримає інформацію про співробітника, який вийшов на лікарняний.

    Оформлення документа буде доступно тільки при внесенні ідентифікаційного номера в базу даних, який автоматично прив'яже місце роботи та посаду. В системі будуть доступні для вибору тільки зареєстровані хвороби, і придумати щось можна буде. Після того, як лікар поставить свій підпис документ відправляється до Фонду соціального страхування. У той же час сам роботодавець також може увійти в систему, щоб переглянути всю інформацію. Однак перегляд буде обмеженим без вказівки хвороби співробітника.

   На сьогоднішній день в Україні тільки 11% лікарняних перевіряється на справжність, а сам документ захищається від підробки захищений тільки номером і серією. З метою мінімізації корупційних схем і шахрайства хочуть ввести таку систему. Відомо, що коли лікарняний видається менш ніж на п'ять днів, його просто підробляють, адже роботодавець не відправляє його в Фонд соціального страхування, а оплачує сам. В даному випадку документ може виписуватися неіснуючим лікарем неіснуючої лікарні. Залежно від його тривалість ціна може коливатися в межах 100 гривень. В даному випадку обсяг корупції підрахувати дуже складно. Якщо буде введений електронний лікарняний, то ця схема зникне.

 

 Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media