Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Медична ініціатива

В Україні хочуть скоротити кількість аптек

  Аптек в Україні скоро може стати менше, а ліки - тільки за рецептом. Про це йдеться в проекті правок до Закону "Про лікарські засоби", який нардепи зареєстрували в Раді минулого тижня. Відповідно до запропонованих норм, ліки дозволять продавати тільки в аптеках і аптечних пунктах. Причому не на кожному розі - аптеки можна буде відкривати не ближче півкілометра одна від одної. Про це повідомилиsegodnya.ua.

 

   У разі прийняття закону скасують аптечні мережі: окремим підприємцям дозволять тримати одну єдину аптеку, а компаніям - не більше чотирьох і лише в рамках однієї області. Всього вісім аптек дадуть відкрити фірмам тільки в тому випадку, якщо вони займаються виробництвом ліків. При цьому засновників у фірми-аптеки повинно бути не менше трьох, і у них не повинно бути інших аптек. Якщо підприємець захоче відкрити свою аптеку, він повинен мати освіту магістра за спеціальністю "Фармація", а продавати таблетки можна буде тільки дипломованим провізорам.

   Автори документа вважають, що сьогодні аптечні мережі підвищують ціни на ліки, користуючись своїм домінуючим становищем на ринку. Представлені ж норми нібито покликані перемогти монополізм і недобросовісну конкуренцію. Співавтор законопроекту, нардеп Олег Мусій, заявляє, що закон повинен захистити і вітчизняних виробників медпрепаратів - тільки виробник зможе тримати більше аптек, ніж у інших.

  "У свою чергу наші пацієнти отримають можливість купувати більш доступні українські ліки і не менш якісні - адже майже всі українські виробники мають сертифікати, що відповідають європейським нормам", - розповів нам нардеп.

   Він додав, що в закон можуть додати і норму, яка зробить обов'язковим відпустку більшості ліків за рецептом лікаря.

  "Це викорінить самолікування, часто шкодить здоров'ю українців", - говорить Мусій.

    Столичний терапевт Наталія Страх побоюється цієї поправки:

 "Якщо закон дійсно зобов'яже брати у лікаря рецепт навіть на просте знеболювальне або льодяники від кашлю, це напевно змусить народ набагато частіше приходити в лікарні, створить черги і ажіотаж".

   На її думку, інші норми закону навряд чи позначаться на лікарській практиці:

 "Не в нашій компетенції вказувати пацієнтам, де купувати ліки. Ми тільки озвучуємо найменування, дозування, іноді аналоги".

  А в Асоціації міжнародних фармвиробників закон хвалять. Там відзначили, що запропоновані правки відповідають нормам ЄС: там також забезпечують конкуренцію між аптеками шляхом встановлення певної відстані між торговими точками і їх максимальна кількість у одного засновника.

  "Ми поділяємо думку авторів закону про необхідність забезпечити конкурентне середовище на фармринку і вважаємо потрібними положення, спрямовані на поліпшення профрівня фахівців в даній сфері", - заявили нам в компанії.Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media