Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Медична ініціатива

Українцям обіцяють безкоштовну діагностику, а лікарям комп'ютери

   В Україні медреформа набирає обертів - у МОЗ анонсували її наступні етапи. У другій половині наступного року відомство планує запустити для українців безкоштовну діагностику - рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця і інші обстеження. Послуги оплатить Нацслужби здоров'я, але тільки якщо на діагностику направляє сімейний лікар. Про це повідомили segodnya.ua.

 

  Безкоштовними будуть і візити до лікарів вторинної медицини, але теж у напрямку терапевта. Відвідати вузького фахівця можна і без направлення, але така консультація обійдеться пацієнту в копієчку. 

   Платними стануть і інші послуги, наприклад, ті, які відносяться до сфери естетики і косметології.

   "Медзаклади зможуть надавати ці послуги платно офіційно", - уточнює глава МОЗ Уляна Супрун.

  Єдиний перелік платних послуг у лікарнях відомство обіцяє оприлюднити найближчим часом. Одним з кроків медреформи в 2019 році стане запуск електронних медкарт. Всі дані про здоров'я пацієнта обіцяють оцифрувати. В карту хочуть додати електронні направлення до спеціалістів вторинки, рецепти на "Доступні ліки" і лікарняні. У зв'язку з цим в МОЗ радять головам міст і громад закупити в свої лікарні комп'ютери.

 "Треба швидше реорганізувати медустанови в комунальні некомерційні підприємства і створити привабливі умови для роботи медиків", - додають у відомстві.

  У проекті бюджету на наступний рік на охорону здоров'я передбачено 92,3 млрд грн - на 9,5 млрд грн більше, ніж в цьому. На первинку хочуть виділити 15,3 млрд грн, на вторинний ринок - 2 млрд грн, на екстрену медичну допомогу - 1 млрд грн.

  У цьому році в рамках медреформи близько 18 млн українців вже вибрали сімейного лікаря. За останні три місяці 161 медустанову, яка уклала договір з Нацслужби здоров'я, отримали майже 820 млн грн.

          Медики будуть раді безкоштовній діагностиці.

  "Рентген у нас безкоштовний, але ми беремо плату за витратні матеріали - на них фінансування не дають. Якщо плівки оплатить держава - і пацієнтам буде приємніше, і співробітникам менше мороки з їх закупівлею", - вважає терапевт Тамара Глинник.

             Багатьом лікарям електронні медкарти до душі.

  "Можу в пару кліків побачити всю історію хвороби пацієнта: його скарги іншим лікарям, їх думка і виписані препарати - це допомагає в діагностиці. Під час прийому заношу дані відразу в програму, це повністю позбавляє від паперової тяганини", - розповів невропатолог з приватної лікарні Олександр Ніколаєнко.

  Він вважає, що система е-карт буде, до речі, і в держклініках, але сумнівається, що влада зможе забезпечити кожного лікаря комп'ютером.Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media