Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Політична ініціатива

Як платити за гарячу воду в декілька разів менше

Згідно з постановою Нацкомісії, що здійснює в Україні державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, різко підняли тарифи.

 

Виходить, сім'ї, яка споживає 5 кубометрів гарячої води, доведеться платити щомісяця 415 гривень. При цьому такий же обсяг води, підігрітої за допомогою водонагрівача, може коштувати від 249 до 123 гривень. За якихось 10-15 місяців електричний бойлер для підігріву води може повністю окупиться.

Як подорожчала «комуналка».

Вартість гарячої води залежить від того, чим підприємство підігріває воду. Так, в Кузнецовську Рівненської області кубометр коштує 14,88 гривні, а клієнти однієї з ТКЕ в Дніпропетровську змушені будуть платити 85,83 гривні за такий же обсяг гарячої води.

Клієнти «Київенерго» після перегляду тарифу платять за кубометр 83,1 гривні (якщо немає рушникосушки, то 76,7 гривні). У структурі тарифу 58% - вартість газу, 17% - податки, 7% - зарплати і тільки 6% - вартість самої води.

Відповідно до прийнятої Кабінетом міністрів норми споживання, в середньому сім'я з трьох осіб використовує за місяць 5 кубометрів гарячої води. Обсяг стандартної ванни - 350 літрів. Щоб прийняти гарячу ванну жителям столиці доведеться заплатити близько 29,7 гривні (один літр гарячої води обходиться приблизно в 8,5 копійки). Приблизно 30 літрів води українці витрачають на умивання і чищення зубів щодня - це приблизно 2,5 гривні.

Як відзначають в одній з великих мереж магазинів, після подорожчання гарячої води попит на електричні водонагрівачі значно виріс. На даний момент самостійно підігрівати воду за допомогою бойлера майже в два рази дешевше.

Відзначимо, крім гарячої води, подорожчали також газ, світло, опалення і холодна вода. У Києві за опалення однокімнатної квартири (30 кв. м) без лічильника доведеться заплатити 989,1 гривень. За двокімнатну (50 кв.м) - 1648,5 гривень, а за трикімнатну (70 кв.м) - 2307,9 гривень.

Якщо до перегляду тарифів українці взимку платили за кожен кубометр газу 3,6 гривень («соціальний тариф»), з травня цього року за кубометр доведеться платити 6,8 гривні. Тому газові водонагрівачі стануть для українців невигідними.

Скільки доведеться платити за гарячу воду з бойлером.

Вартість бойлера коливається в межах від 1100 - 5000 гривень. «Це залежить від потужності, обсягу бойлера. Крім того, є накопичувальні бойлери, а є бойлери для проточної води. Накопичувальні дозволяють користуватися водою навіть тоді, коли її відключили», - говорить фахівець мережі магазинів.

Водонагрівач на 100 літрів і потужністю 1500 Вт (цього обсягу достатньо для сім'ї з трьох осіб) коштує 2888 гривень. Такий бойлер нагріває воду до 65 градусів вище нуля. Щоб розрахувати споживання електроенергії, потрібно дізнатися час підігріву води:

Т = 0,00116 × обсяг бака × (кінцева температура - початкова температура) / потужність

Такий бойлер на підігрів 100 літрів води витрачає 255 хвилин і 6,37 кВт * год електроенергії. У той же час, щоб підігріти кубометр води доведеться використовувати 63,7 кВт * год. На даний момент кожен кіловат електроенергії коштує 57 копійок. Отже, за кожен кубометр гарячої води доведеться заплатити 49,8 гривень: 36,3 гривні за світло і 13,43 за холодну воду. При цьому «Київенерго» продає такий же обсяг води за 83,1 гривні.

Двозонний лічильник на електроенергію разом з установкою коштує 1376 гривень. Такий лічильник дозволяє вночі платити за «світло» за спеціальним тарифом - на 50% дешевше. Наприклад, якщо при використанні до 100 кВт * год кожен кіловат на даний момент обходиться в 45 копійок, вночі (з 23 вечора і до 7 ранку) за цей же обсяг електроенергії доведеться заплатити всього 22,5 копійки. Цієї зими, після перегляду тарифів, за 150 кВт * год доведеться платити 193,5 гривні. Якщо активно користуватися електроприладами в нічний час - прати, прибирати і т.п - багатозонний лічильник зможе окупитися, за оцінками "Київенерго", за три роки.

Українці, які встановили двозонний лічильник і нагрівають воду в нічний час, витрачають кубометр гарячої води всього 24,7 гривні. 5 кубометрів обійдуться всього в 123 гривні. Бойлер може окупитися за 10 місяців.

http://gazeta-nagolos.com.ua/Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media