Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Культурна ініціатива

"Кіборги" витримали, не витримав бетон: як тривала оборона Донецького аеропорту

242 дні героїчні бійці боронили донецький аеропортМодернізований і красивий – таким аеропорт Донецька зустрів гостей футбольного чемпіонату у 2012 році. Вже у січні 2015 році від летовища залишилися лише руїни. Саме тоді звідти вийшли українські війська, котрі втримували летовище 5 місяців.

 

Його руїни нині контролюють сепаратисти. Позиції український військових – усього за кілька кілометрів.

7 квітня 2014 року терористи проголоси так звану "ДНР". За тиждень після цього їхні ватажки вирішують захопити аеропорт. 6 травня – через загрозу безпеки польотів 6 його роботу вже припинили.

В ніч на 26 травня на територію аеропорту приїхала сотня озброєних бойовиків. Їх пропустив працівник донецького СБУ. Сепаратисти, котрі завдяки зраднику закріпились в новому терміналі, вимагали виведення українських військових.

Оскільки на летовищі було цивільне населення українські військові відступили у старий термінал.

Тривалий час ситуація довкола аеропорту залишалася відносно спокійною. Серйозні штурми почалися вже після укладення Мінських угод у вересні. Здобуття аеропорту для терористів стало нав’язливою ідеєю.

Для наших захисників летовище стало "українськими Фермопілами"Українських солдатів, десантників і спецназівців, які тримають оборону донецького аеропорту і відбивають атаки противника, за мужність і непереможність назвали «кіборгами». 

   В різний час в аеропорту та прилеглих територіях воювали бійці підрозділів Збройних сил України та добровольці. Допомагали нам захищати летовище білоруси і грузини. Сепаратистів підтримували російські кадровики, найманці, чеченці-кадирівці.Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media